Brulion.Hrubie.pl

A A A

793Brulion038

do asdfgh
a ile masz jednostek zużytych wg podzielników ? No i jeżeli chodzi o rozliczanie z podzielników to nie HSM rozlicza tylko Ista lub Metrona za co biorą grubą kasę a my utrzymujemy kilkadziesiąt osób w administracji spółdzielni. Istnieją programy dzięki którym spółdzielnia sama mogłaby rozliczać zużycie wg podzielnków a nie zlecać to firmom zewnętrznym i narażać nas, mieszkańców na co raz większe koszty.
Po za tym wiem, że Ista w tym sezonie już w kilku przypadkach rozliczeń i spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych po prostu się pomyliła ale nikogo to po za osobą źle rozliczoną nie obchodzi. Oni tego w żaden sposób nie weryfikują - trzeba samemu dobrze wczytać się to co jest napisane i w razie jakichkolwiek wątpliwości monitować w spółdzielni i domagać się ponownego rozliczenia.
W ogóle podzielniki ciepła to chory pomysł przy mentalności większości mieszkańców bloków. Dopóki ludzie nie nauczą się korzystać z energii cieplnej, będą otwierać okna przy odkręconych na maxa kaloryferach, nie będą edukowani przez spółdzielnie w kwestii tego do czego prowadzi zakręcanie do zera kaloryferów w zimie i korzystanie z ogrzewania przez sąsiednie lokale to nasze bloki z roku na rok będą co raz większym siedliskiem grzyba i pleśni. Nie pomoże wtedy nawet najlepsze ocieplenie i wymiana okien.

Autor:
Data dodania: 2012-08-17 17:48:00


« poprzedni wpis powrót do brulionu następny wpis »